Ungdomsboligerne er beliggende på Kastanievænget, Huginsvej og Gefionsvej.
Alle boliger har i 2017/2018 fået nyt køkken- og badeværelsesinventar samt ny gulvbelægning. Der er fællesrum til alle adresser.
Boligerne på Huginsvej har eget solcellanlæg hvor produktionen er med til at dække elforbruget i de enkelte boliger.
Hver lejlighed er tilsluttet eget fiberanlæg med internetadgang til yderst favorabol pris.
Ligeledes er boligerne tilsluttet ekstern fiberforbindelse, hvorfor der kan indgås aftale om tv, internet m.v. direkte med forskellige udbydere.
4 gange årligt foretages udvendig vinduesvask af samtlige boliger.
Boligforeningen råder over 3 gæsteværelser og en gildesal andre steder i Skive by som kan lejes af alle beboere.
Faciliteter
Gefionsvej - det er tilladt at holde 1 hund eller 1 kat. Huginsvej - det er tilladt at holde en kat. Kastanievænget - det er tilladt at holde en indekat.
Der er internetadgang i samtlige i samtlige boliger. Huginsvej har desuden separat fibernet - Kastanievænget og Gefionsvej er tilsluttet YouSee
Der er fællesvaskeri.
Der er fælleshus